Založ si blog

Sulík je trest, alebo odmena pre hlupáka?

Prečítajte si čo je nižšie a dajte si ruku na srdce a odpovedajte si len pre seba.

Ešte chcete voliť Sulíka? Tak Pán Boh pri nás. Všímajte si ako mu rastú volebné preferencie. Slováci sú nepoučiteľní a asi preto majú byť genocídne vyhubení vlastnou demokraticky volenou vládou.

 

Za šťastie v tomto nešťastí považujem to, že tzv. vládny návrh zákona o úprave príjmu zo závislej činnosti ….(teda o tzv. superhrubej mzde) bol dnes stiahnutý z programu rokovania Národnej rady. No ak by  SaS súhlasila s Eurovalom, je možné, že by tento  zákon, zlý nielen z vecného, ale aj z legislatívno-technického hľadiska, NR SR schválila, napriek vážnym výhradám aj niektorých príslušníkov vládnej koalície

 

Pozorne prečítaj a pošli  to ďalej – aj s prílohami – článkami z novín. Je dôležité, aby sa o tomto superpodvode a superožobračení na národe dozvedelo čo najviac ľudí.

Superhrubá mzda je len prvý krok Sulíkov ho scenára. Ďalšími krokmi majú byť:

 

Ø  Platenie odvodov samotnými zamestnancami (teda už nie cez mzdovú  učtáreň zamestnávateľa.

 

Ø  Zdobrovoľnenie platenia odvodov na sociálne a zdravotné poistenie, ktorého dôsledkom (a to je viac ako isté) bude:

  • neplatenie odvodov väčšiny aktívneho obyvateľstva;
  • následkom toho sa absolútne zrúti systém sociálneho poistenia, pretože do Sociálnej poisťovne nebude plynúť dostatok peňazí potrebných na každomesačné vyplácanie dôchodkov.
  • Štát ale garantuje solventnosť Sociálnej poisťovne, takže by to mal dorovnať. Pri tak vysokom výpadku odvodov však štátna kasa by na to nemala – ak by dorovnala takýto vysoký deficit, zrútili by sa absolútne štátne financie, čo by viedlo k štátnemu bankrotu; preto má Sulík vymyslený ďalší krok:

Ø  Zrušenie sociálneho poistenia ako štátom garantovaného systému sociálneho zabezpečenia. Keďže Ústava SR garantuje občanom sociálne zabezpečenie v chorobe a starobe, vymysleli Sulíkovci ďalší „geniálny“ krok:

 

Ø  Namiesto dôchodku bude dostávať každý občan SR – bez ohľadu na výšku príjmov- tzv. „odvodový bonus“ , čo je v podstate štátna sociálna dávka v sume 113 eur!

 

Ø  Spolu so zavedením odvodového bonusu však zruší všetky štátne sociálne dávky (napr. prídavky na deti, materské dávky, sirotské dôchodky, príspevky na bývanie, podporu v hmotnej núdzi, ) ale aj všetky druhy plnení , ktoré teraz vypláca sociálna poisťovňa ( starobné, invalidné, sirotské a vdovské dôchodky, podporu v nezamestnanosti, úrazovú rentu a pod.).

Ak sa utešujete, že vy už dostávate starobný dôchodok a vás sa to netýka, ste na omyle: ak nebude každý mesiac plynúť dostatok finančných prostriedkov do Sociálnej poisťovne (odvody), nebude z čoho  dôchodky vyplácať.

(Keď s týmito nápadmi prišiel Sulík v roku 2006 na MPSVR, kde som vtedy bola štátnou tajomníčkou, pýtala som sa ho, ako chce riešiť sociálne zabezpečenie ľudí, ktorí nemôžu pracovať (starí,  invalidi, chorí, nezamestnaní, deti). arogantne odvetil, že tuž o nie je jeho problém, že si mali šetriť po celý život).

Ø  Následne budú finanční žraloci (súkromné komerčné poisťovne) lákať ľudí, aby sa komerčne poistili- budú im spievať ľúbivé šlágre o švajčiarskych dôchodkoch a podobné nezmysly. V skutočnosti pôjde len o dobre premyslený obchod finančníkov založený na pyramídovej hre. No „blbý a dôverčivý“ národ im na to zaiste naletí.

 

Ø  V zdravotníctve bude zrušenie povinného zdravotného poistenia znamenať

  • Zastavenie financovania  nemocníc, polikliník a iných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti terajšími zdravotnými poisťovňami (tieto  okamžite zmenia svoje produkty a budú ponúkať komerčné zdravotné poistenia – v skutočnosti už aj  sú  komerčnými  poisťovňami, aj keď prevažne hospodária s verejnými zdrojmi – t. j. s tým, čo im každý mesiac odvádzame).
  • Následnú neschopnosť poskytovateľov zdravotnej starostlivosti prežiť, enormné zadlženie , a teda ich okamžitú exekúciu a predaj do súkromných rúk – opäť  finančných žralokov typu Penta (preto sa ja pripravuje premena  verejných nemocníc na obchodné spoločnosti – aby sa otvorila cesta k exekúciám už aj dnes zadlžených nemocníc).
  • Všetky tieto kroky znamenajú absolútny krach  verejného zdravotníctva hneď na začiatku, čo povedie k urýchleniu privatizácie zvyšku zdravotníckych zariadení a k zavedeniu úplného hradenia celej zdravotnej starostlivosti.

 

Ø  Následne začnú tí istí finanční žraloci lákať ľudí na súkromné komerčné zdravotné poistenie – ale POZOR: poistia výlučne mladých a zdravých ľudí – ľudí 50+ a tých, ktorí už majú nejakú chorobu vôbec nepoistia. no aj tí šťastlivci, ktorých poistili, sa nevyhnú sklamaniu, ak ochorejú chorobou, ktorá vyžaduje nákladnú liečbu, pretože ani komerčná poisťovňa im celú liečbu neuhradí – bude mať svoje vnútorné dokumenty po limitoch úhrad.

  • POZNÁMKA: už dnes sa finanční žraloci prostredníctvom nastrčených ľudí v zdravotných poisťovniach a na Ministerstve zdravotníctva, ale aj u niektorých zriaďovateľov (najmä VÚC)  usilujú dostať nemocnice do krachu tým, že im nedávajú dosť financií ; je to preto, aby tieto po transformácii  na akciové (čiže obchodné ) spoločnosti išli urýchlene do krachu a aby ich potom PENTA a podobní žraloci čo najlacnejšie skúpili. Následne zrušia „nelukratívne“ oddelenia a zavedú vysoké platby za  liečbu (pozor: nielen za lieky, ake aj za vyšetrenie a ošetrenie) bez toho, aby riešili problém, kde a hlavne za čo sa budú bežní ľudia liečiť!

Ø  Suma sumárum: len naozaj bohatí   – miliardári (zlodeji, ktorí rozkradli tento štát a špekulanti)  budú mať na platenie liečby. Avšak tí nebudú potrebovať naše kliniky – pôjdu za svoje peniaze do Švajčiarska.

 

Kto neverí, nech si preštuduje Sulíkove knihy o odvodovom bonuse; pozor: treba ich však čítať v kontexte na súčasný systém sociálneho zabezpečenia a systém zdravotnej starostlivosti.

 

Priatelia, skúste si položiť otázky:

  • Máte toľko peňazí, by ste si z nich dokázali zabezpečiť prostriedky na dožitie v starobe, chorobe a v prípadnej strate zamestnania? A ak máte dosť našetrené, ste si istí, akú skutočnú hodnotu budú mať tieto úspory o 5-15-20 rokov pri súčasných turbulenciách na svetových finančných trhoch, ktoré – ako predpovedajú odborníci – budú najmenej 20 rokov permanentné?

 

  • Máte toľko peňazí, aby ste si v prípade vážnej choroby alebo operácie mohli zaplatiť finančne náročné liečby či medicínske  zákroky? Viete vôbec, koľko taká liečba stojí, že to môže byť rádovo niekoľko miliónov korún?

 

  • Nemá tento scenár nezodpovedného šialenca znaky genocídy tentokrát už nielen najslabších sociálnych vrstiev, ale aj strednej a nižšej vyššej vrstvy??

 

 

 

 

 

Kde vsade si musi klaknut matka choreho dietata – List pre anjela

15.01.2013

[caption id="attachment_22" align="alignleft" width="300" caption="ilustračné foto"][/caption] Milá pani Natália, [caption id="attachment_25" align="alignright" width="300" caption="Náš Anjel"][/caption] viac »

Kde vsade si musi klaknut a prosit matka choreho dietata?

11.09.2012

Ani neviem kde zacat nas hrozny pribeh. Moj syn Robert 16rokov je vazne chory, diagnoza znie: Maligny melanom koze mutacia BREF 600 Diagnoza a s liecenim tohoto ochorenia nema nik ziadne skusenosti ani viac »

Vstup do pohotovostnej zubnej ambulancie za 2eura!

09.03.2012

Nitra, Spitalska ulica , sukromna zubna pohotovost 8.3.2012 o 16.00 hod. sluziaci lekar Mudr. Otto Vozar. Zdravim spolahlivost v nasom zdravotnictve. Zacalo to tym, ze pan doktor meskal priblizne 15 min., viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 38828x
Priemerná čítanosť článkov: 3530x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy