Založ si blog

Projekt Most priatelstva-zakladny kamen madarskej autonomie?

V mesiaci jul sa pri Dunaji deju nadherne slavnosti. Most priatelstva. Pohlad pre turistu: po oboch brehoch Dunaja horia ohne priatelstva. Male aj vacsie obecne ohne siahaju do vysky. Ludia posedavaju, popijaju,hra hudba a citit slavnostnu atmosferu. Prichadza zotmenie, nadherny ohnostroj na madarskej strane v Neszmely. Cez Dunaj po celej sirke su spojene oba brehy snurou ktora spaja horiace sviecky na drevenych dostickach, ktore uvolnia ihned po ohnostroji. Sviecky sa nadherne rozplavaju na hladine Dunaja  po dvoch na kazdej dosticke.  Za svieckami vyraza obrovska vyletna lod a s velkym hukanim pristane v kazdej obci popri brehu Dunaja, aby pozdravila v tomto pripade priatelov na Slovensku.Zo slovenskeho brehu sa ozyvaju madarske narodne priesne na znak priatelstva. Lod stoji a zacina sa kulturny program na vyvysenej palube lode. Program konci, spolocne si zaspievaju madarsku hymnu/pocula som to v Kravanoch nad Dunajom/ z pevniny i lode a lod pokracuje do nasledujucej obce po prude. V kazdej obci  je ludova veselica. Ako nestranny pozorovatel mate pocit pokoja a kludu ba dokonca lasky na oboch behoch.

Preberme si Most priatelstva podrobnejsie: Zaregistrovane oficialne v roku1999.Most priatelstva „ BOL VYTVORENÝ S FINANČNOU POMOCOU EURÓPSKEJ ÚNIE. NÁZORY V ŇOM VYJADRENÉ SÚ VÝLUČNE NÁZORMI OBCE ZEMNÉ A PARTNERSKÝCH ORGANIZÁCIÍ A NEVYJADRUJÚ ŽIADNYM SPÔSOBOM OFICIÁLNY NÁZOR EURÓPSKEJ ÚNIE“ Zahrna 13 obci s celkovym poctom obyvatelov 197O3 o rozlohe 311,3km2 Tak niekto to zaplati a s tichym suhlasom  EU sa nam reze konar pod zadkom. Partnerske organizacie su obce s vysokym percentom madarsky hovoriaceho obyvatelstva. Naskytne sa tu hned otazka – ide  tu skutocne o priatelstvo oboch  brehov ?  Preco do projektu neboli zahrnute obce kde vyssie percento tvoria Slovaci.


Deň Mostu priateľstva – 3. júla 2010 –

Kravany nad Dunajom

program

Neszmély

8.30 – kladenie vencov pri pamätníku Mostu priateľstva

Kravany nad Dunajom

10.30 – Oslava pri pamätnom stĺpe Mostu priateľstva – účinkujú Stilla Pectus, Lajos Sándor , Regélő Fehér Táltos Dobcsapat

11.15 – Svätá omša – celebruje Bartal Károly Tamás

12.30 – Slávnostné privítanie pozvaných hostí v kultúrnom dome

Kratka ukazka programu v  jednej obci  Preco na znak priatelstva nieje pocut z druhej strany Slovenske piesne, Slovensku hymnu ani na jednej strane. Preco oficialna skratka Mostu priatelstva je zaregistrovana ako MR ? Zeby MADARSKA REPUBLIKA?Ak je to mikroregion, ako skratku oficialne nazvali, tak tam patria aj Slovenske obce! Preco projekt pripravila obec Zemne, kde ani Dunaj nepreteka a lezi na brehu Vahu tak ako Vrbove nad Vahom. Bude rieka  Vah nasou hranicou? Peco EU financuje projekt ktory nas rozdeluje a spaja nasich madarov s cudzou krajinou? Preco na tychto akciach neveje aj zastava tohto statu?Svieckovy most cez sirku Dunaja  po dve sviecky na jednej dosticke je ich stovky a po pusteni vzdy len dve spolu je to o brehoch ? Pozrite si na mape kolko obci je na brehu Dunaja tu dole. V projekte planuju investicie do pristavov Patince, Radvan nad Dunajom.Kravany nad Dunajom ba dokonca Moca planuje zaklady pre ponton. Ked si k tomuto pripocitam moznost dvojakeho obcianstva tak mi vobec nieje veselo. Moje obavy su opodstatnene a odporucam kazdemu kto ma rad NASE SLOVENKO overit si nebezpecenstvo tohto projektu http://www.rrakn.sk/images/pdf/26.pdf staci kliknut a otvoria sa Vam fakty.

 

Kde vsade si musi klaknut matka choreho dietata – List pre anjela

15.01.2013

[caption id="attachment_22" align="alignleft" width="300" caption="ilustračné foto"][/caption] Milá pani Natália, [caption id="attachment_25" align="alignright" width="300" caption="Náš Anjel"][/caption] viac »

Kde vsade si musi klaknut a prosit matka choreho dietata?

11.09.2012

Ani neviem kde zacat nas hrozny pribeh. Moj syn Robert 16rokov je vazne chory, diagnoza znie: Maligny melanom koze mutacia BREF 600 Diagnoza a s liecenim tohoto ochorenia nema nik ziadne skusenosti ani viac »

Vstup do pohotovostnej zubnej ambulancie za 2eura!

09.03.2012

Nitra, Spitalska ulica , sukromna zubna pohotovost 8.3.2012 o 16.00 hod. sluziaci lekar Mudr. Otto Vozar. Zdravim spolahlivost v nasom zdravotnictve. Zacalo to tym, ze pan doktor meskal priblizne 15 min., viac »

Mostná skruža na diaľnici D4

VIDEO: Rodí sa šiesty most cez Dunaj. Pozrite si akú má masívnu kostru

16.12.2018 06:00

Pri Bratislave sa pri výstavbe šiesteho mostu cez Dunaj dali do pohybu 2 400 kíl vážiace oceľové konštrukcie. Tie sú svetovým unikátom.

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 38829x
Priemerná čítanosť článkov: 3530x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy